HCMbanner1.jpg HCMbanner2.jpg

Login

Lid ww
Onthoud mij!
Wachtwoord vergeten? Klik hier

Wedstrijden quicklinks

Mededelingen

Agenda

vr 10-09  Six-2-Six Toernooi
vr 17-09  Six-2-Six Toernooi
vr 24-09  Six-2-Six Toernooi
  hele agenda

Komende 6 verjaardagen

Jeroen van Hulten 10-09
Areke van Gent 10-09
Dominique den Heijer 10-09
Toine Stoker 10-09
Brigit Oostveen 11-09
Rosan Holdinga 11-09
 
Voor alle spelers en ouders die zich afvragen wat hen te wachten staat in de zaal
 
HCM biedt elftallen de mogelijkheid om in plaats van de wintercompetitie deel te nemen aan de zaalcompetitie. Hieraan zijn echter wel extra kosten verbonden.
 
  • Welke teams: alle A, B, C en D jeugdelftallen en alle seniorenteams die zich op tijd hebben opgegeven.
  • Periode zaalhockey: elk team speelt 6 keer twee wedstrijden in de periode van 12 december t/m 14 februari (niet in de kerstvakantie). De wedstrijden worden zoveel mogelijk wekelijks op zaterdag (tussen 9.00 en 21.00u) of zondag (tussen 9.00 en 19.00u) gepland, maar soms is dat niet mogelijk en wordt op beide dagen gespeeld.
  • Blokwedstrijden: elk team speelt per keer twee wedstrijden in blokken van 3 x 40 minuten. De wedstrijdduur is 30 minuten, de wisseltijd 10 minuten. Er is geen rust tijdens de wedstrijden.
  • Wedstrijdschema: de wedstrijden worden door de KNHB ingepland, met behulp van een rekenprogramma dat uren en uren rekent voordat het schema rond is. De clubs hebben geen enkele invloed op de inplanning van de wedstrijden. Het wedstrijdschema is rond half november bekend en wordt zo snel mogelijk verspreid.
  • Zaalhockeystick en indoor sportschoenen: deze zijn verplicht. Beheerders van sportzalen controleren (geregeld streng) of met een zaalhockeystick en met schone indoor sportschoenen wordt gespeeld. Zwarte zolen die strepen kunnen maken mogen niet. Keepersriempjes met afgeplakte metalen gespen mogen ook niet.
  • Zaalhockeyballen en keepersriempjes: zaalhockeyballen en keeperriempjes met zachte gespen worden uitgedeeld aan elk team.
  • Verschillen tussen zaalhockey en veldhockey: de verschillen staan beschreven op de site van de KNHB, klik hier.
  • Training: Training vindt meestal plaats op het veld. Daarnaast proberen wij teams een aantal malen te laten trainen in de zaal. Dit is echter afhankelijk van de mogelijkheid om uren in te huren.
  • Programmawijzigingen: raadpleeg altijd het actuele programma van de standenmotor-zaalhockey van de KNHB. Programmawijzigingen worden op die manier het snelst en betrouwbaarst doorgegeven. Voor het actuele wedstrijdprogramma raadpleeg de standenmotor, klik hier (rechts op de pagina)
Voor verdere informatie over zaalhockey zie bijgaand document.